english

Spotkaj się - Współpracuj - Ucz się

Warszawa programuje!

WCIES i OEIiZK serdecznie zapraszają nauczycieli i uczniów warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do nauki programowania.

Cele projektu

Adresaci

Nauczyciele szkół podstawowych klas 1-6 (Scratch) i nauczyciele wyższych klas szkół podstawowych (kl. 6, 7, 8), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Processing) m.st. Warszawy.

Realizatorzy

Szkolenia

Serdecznie zapraszamy Państwa na kurs doskonalący prowadzony w systemie blended-learning (30 godzin):

Zajęcia dotyczące Scratcha będą prowadzone w I semestrze roku szkolnego 2018/19, łącznie 9 grup szkoleniowych:

W każdej grupie zajęcia będą prowadzone przez dwóch nauczycieli konsultantów OEIiZK. Po zakończeniu kursu nauczyciele będą wypełniać ankietę ewaluacyjną i otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Grupa podstawowa

Warszawa programuje w klasach 1-3

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli rozpoczynających naukę programowania.

Dzieci mogą uczyć się programować przez łączenie klocków ze sobą. Pokażemy jak w ten sposób wprowadzać pojęcia takie jak: sekwencja poleceń, instrukcja warunkowa czy reakcja na zdarzenia. Nie zabraknie też czasu na prezentację innych pomocy dydaktycznych do nauki programowania w klasach 1-3.

Program »

Grupa podstawowa

Warszawa programuje! Scratch (klasy 4-6)

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli rozpoczynających naukę programowania.

Scratch to środowisko programistyczne stworzone głównie z myślą o dzieciach. Programowanie w tym środowisku opiera się na łączeniu ze sobą klocków - poleceń do wykonania. Można w nim tworzyć różne rysunki i animacje, ciekawe opowiadania multimedialne, muzyczne utwory wraz z wizualizacją oraz różnego rodzaju gry. Zapraszamy na nasze zajęcia.

Program »

Grupa zaawansowana

Warszawa programuje! Algorytmika (klasy 5-7)

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli znających już podstawy programowania w języku Scratch.

Na zajęciach poruszymy zagadnienia związane z wprowadzaniem podstawowych algorytmów na poziomie szkoły podstawowej oraz zaimplementujemy je w Scratchu. Na przykładzie zagadnień związanych ze sterowaniem obiektem na ekranie pokażemy, jak wprowadzać pojęcia informatyczne krok po kroku. Będzie też czas na przegląd pomocy dydaktycznych i środowisk do nauki programowania: Snap!, Python i Processing.

Program »

Zapisy na szkolenia

Prosimy o zapisywanie się na szkolenia na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Więcej »

Kontakt

Urszula Dzwonowska

urszula.dzwonowska@wcies.edu.pl

Wanda Jochemczyk

wanda.jochemczyk@oeiizk.waw.pl
22 579 41 20