Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Konkurs filmowy "Historie zapisane w obrazie"

Logo konkursuZapraszamy uczniów szkół podstawowych (także z klas gimnazjalnych, należących do tych szkół) i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego do udziału w konkursie filmowym organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. 

Konkurs rozpoczyna się 24 października 2017 roku (ogłoszenie) i trwa do 9 lutego 2018 roku (dostarczenie prac). W przypadku przesłania pracy pocztą decyduje data stempla pocztowego. Materiał konkursowy przesłany po wyznaczonym terminie nie będzie brany pod uwagę.

Termin nadsyłania zgłoszeń do Konkursu został przesunięty do 21 grudnia 2017 roku.

Konkurs obejmuje dwie kategorie filmów:

  • Opowiedz to sam - dla uczniów szkół podstawowych
  • Historie dalekie i bliskie -dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Z natury rzeczy, nasze środowisko to miejsce szczególne, przestrzeń zakorzenienia w określonej tradycji, związana z dzieciństwem i rodzinnymi dziejami, zapamiętana w różnych obrazach i dialogach. Coraz bardziej potrzebujemy korzeni kulturowych, etnicznych, religijnych itp. Szukamy swoich miejsc, w których czujemy się dobrze i z którymi jesteśmy silnie związani.

Organizatorzy oczekują filmów, które powstaną w oparciu o znane i nieznanie historie związane z lokalnymi miejscami i ludźmi znajdującymi się w środowisku bliskim szkole, dzielnicy, miejscowości, regionie - małe ojczyzny to źródło naszych historii.

Podstawą przygotowania filmowej opowieści mogą być zarówno historie pochodzące ze środowiska, jak też prywatne - opowiedziane za zgodą ich bohaterów. Mogą dotyczyć wybranych miejsc znanych społeczności szkolnej lub zapomnianych przez współczesnych, historii obiektów oraz zdarzeń z przeszłości - opowiedziane przez uczniów poprzez film, z odpowiednio dobraną fabułą.

Regulamin, komunikaty oraz informacje dotyczące Konkursu będą publikowane na stronie internetowej: zrobmynaszfilm.blogspot.com

Pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN