Logo firmy Elbox Informacje o programie
Elbox - Laboratorium Informatyki (ELI)

Elbox - Laboratorium Informatyki (ELI) - to pomoc do nauczania ELEMENTÓW INFORMATYKI w szkole podstawowej i średniej. W skład pełnego laboratorium wchodzą: program - nauczyciel algorytmów, gotowe algorytmy i materiały dydaktyczne, interfejs z zestawem czujników pomiarowych i elementami wykonawczymi - sterowanymi przez interfejs.


Elbox Laboratorium Informatyki ELI 2.0
Wersja Laboratorium Informatyki przeznaczona głównie dla szkół średnich. Pozwala na uświadomienie roli komputerów w otaczającym nas świecie. Laboratorium składa się z oprogramowania działającego w środowisku Windows, pozwalającego na budowanie i uruchamianie algorytmów. Algorytmy składane są z klocków na jednej lub wielu planszach. Interfejs podłączony do komputera i współpracujący z programem zapewnia kontakt z otoczeniem.

Elbox Laboratorium Informatyki ELI 2.1
Wersja dołączona do książki M.M. Sysło: Algorytmy. WSiP Warszawa, 1997. Zawiera wiele interesujących przykładów algorytmów często opisywanych równocześnie w postaci schematu w ELI oraz programu w języku Pascal.

Elbox Laboratorium Informatyki ELI 2.0 Pro
Jest to rozwinięcie pakietu ELI 2.0. Przeznaczony jest od do nauczania podstaw automatyki i robotyki. Uzupełniony zestaw elementów wykonawczych i czujników pozwala na budowanie bardziej wyrafinowanych modeli urządzeń. Materiały dydaktyczne odpowiadają wymaganiom programowym przedmiotów podstawy automatyki i robotyka. Pakiet ELI 2.o Pro może stanowić pomost pomiędzy wiedzą teoretyczną, a laboratorium automatyki wykorzystującym elementy spotykane w przemyśle.

Elbox Laboratorium Informatyki ELI 2.0 Plus
Wersja prezentowana na tych stronach - przeznaczona dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Oprócz klasycznych algorytmów działających na liczbach zawiera algorytmy rysowania w grafice żółwia oraz algorytmy sterujące składanymi z klocków modelami urządzeń.

Poczta ELBOXu: elboxedu@masterpage.com.pl