english

Spotkaj się - Współpracuj - Ucz się

Warszawa programuje!

WCIES i OEIiZK serdecznie zapraszają nauczycieli i uczniów warszawskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do nauki programowania.

Cele projektu

Adresaci

Nauczyciele szkół podstawowych klas 1-6 (Scratch) i nauczyciele wyższych klas szkół podstawowych (kl. 6, 7, 8), szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (Processing) m.st. Warszawy.

Realizatorzy

Szkolenia

Serdecznie zapraszamy Państwa na kurs doskonalący prowadzony w systemie blended-learning (30 godzin):

Zajęcia będą prowadzone od września 2017 r. do maja 2018 r., łącznie 15 grup szkoleniowych, na dwóch poziomach - podstawowym i zaawansowanym:

W każdej grupie zajęcia będą prowadzone przez dwóch nauczycieli konsultantów OEIiZK. Po zakończeniu kursu nauczyciele będą wypełniać ankietę ewaluacyjną i otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu doskonalącego. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe.

Konferencje

Inaugurująca projekt: Programowanie w praktyce szkolnej wyzwania i rekomendacje - 20 października 2015 r. Więcej »

Inaugurująca 2 edycję projektu: Scratch i Processing - 19 października 2016 r. Więcej »

Grupa podstawowa

Grupa podstawowa Scratch

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli rozpoczynających naukę programowania.

Scratch to środowisko programistyczne stworzone głównie z myślą o dzieciach. Programowanie w tym środowisku opiera się na łączeniu ze sobą klocków - poleceń do wykonania. Można w nim tworzyć różne rysunki i animacje, ciekawe opowiadania multimedialne, muzyczne utwory wraz z wizualizacją oraz różnego rodzaju gry. Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych, zarówno klas I-III, jak i IV-VI na nasze zajęcia.

Program »

Grupa zaawansowana

Grupa zaawansowana Scratch

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli znających już podstawy programowania, między innymi uczestników projektów Mistrzowie Kodowania i Pączki w programowaniu.

Nauczycieli, którzy pracują już w Scratchu lub uczestniczyli w kursie Warszawa programuje! Scratch grupa podstawowa zapraszamy na zajęcia do grupy zaawansowanej. Będziemy przygotowywać ciekawe projekty, wykorzystując bardziej zawansowane konstrukcje. Pokażemy przykłady zastosowań wykorzystania instrukcji warunkowej, pętli, zmiennych, list i klonowania. Serdecznie zapraszamy!

Program »

Grupa zaawansowana

Processing

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli rozpoczynających naukę programowania w środowisku Processing.

Processing to język programowania i zintegrowane środowisko programistyczne oferujące specjalne wsparcie dla rysowania i operacji graficznych. Dzięki temu możemy w przyjazny dla uczniów sposób wprowadzać ich w świat algorytmiki. Tworzone projekty mogą być zapisane jako aplikacje dla systemów Windows, Linux, MAC OS lub skrypty wyświetlane na stronach WWW. Dostępne tryby pracy to m.in. Java, JavaScript, Android oraz Python. Zapraszamy szczególnie nauczycieli przyszłych klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz nauczycieli informatyki gimnazjum/liceum, którzy chcą doskonalić umiejętność programowania.

Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi projektami.

Program »

Grupa zaawansowana

Grupa zaawansowana Processing

Szkolenie jest adresowane do nauczycieli którzy chcą doskonalić umiejętność programowania w środowisku Processing. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, którzy ukończyli szkolenie Warszawa programuje! Processing grupa podstawowa.

Poznamy różne tryby pracy w środowisku Processing. Będziemy zgłębiać zagadnienia dotyczące losowości i rekurencji. Przygotujemy projekty z elementami algorytmiki i programownia obiektowego.

Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi projektami.

Program »

Zapisy na szkolenia

Prosimy o zapisywanie się na szkolenia na stronie Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Więcej »

Kontakt

Małgorzata Barańska

malgorzata.baranska@wcies.edu.pl
22 628 67 64 w. 20

Wanda Jochemczyk

wanda.jochemczyk@oeiizk.waw.pl
22 579 41 20