Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga: W dniu 18 października sklepik Ośrodka będzie nieczynny.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Projekt "Code & Share, czyli programuj z klasą"

logo

 

Zapraszamy warszawskie szkoły podstawowe do udziału w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w równoczesnej nauce programowania, która odbędzie się we wtorek, 5 grudnia 2017 roku.

 

W projekcie Code & Share, czyli programuj z klasą uczestniczyć mogą oddziały z klas 4-7, a w szkołach, które wprowadzają podstawy programowania w Scratch już na etapie nauczania początkowego - także z klas młodszych. We wszystkich uczestniczących w próbie grupach zostanie w tym samym czasie przeprowadzona ta sama lekcja. Jej konspekt, regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie programujzklasa.pl. Regulamin między innymi opisuje szczegółowo uzgodnione z organizacją Guinness World Records zasady i procedury dokumentowania przebiegu próby. Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński w rozmowie z organizatorami zauważył, że umiejętność programowania pełni dziś rolę uniwersalnego języka komunikacji twórczych zespołów, a więc ma kluczowe znaczenia dla przyszłej pracy.

Zachęcamy do udziału!

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN