Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga: W dniu 18 października sklepik Ośrodka będzie nieczynny.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Opuszczony - felieton czerwcowy

felieton 
Czas wartko jak rzeka płynie
minuta po minucie, godzina po godzinie
mijają dni, miesiące, lata...
Cóż po nas pozostanie na mapie świata?

 

We wtorek 21 maja odszedł nasz Przyjaciel, Krzysztof Święcicki. Wielki, zasłużony człowiek. Skromny i ciepły. Jego rola w tworzeniu informatyki szkolnej jest nie do przecenienia. Wielu z nas poznało Go w połowie lat 80-tych, gdy walczył o wprowadzanie informatyki do szkół. Uczył jak pracować z młodzieżą, przebijał się przez meandry biurokracji, popierał i prowadził różne akcje, dzięki którym dziś informatyka w szkole wydaje się czymś naturalnym.

Na ostatniej konferencji KASSK już go nie było. Wybierał się, obiecywał, że przyjedzie. Ale lekarz zabronił takiego wysiłku, a zdrowie nie pozwoliło złamać tego zakazu. Zabrakło mu sił. A nam brakowało Jego obecności. Jego widoku z nieodłącznym aparatem fotograficznym, jak skrzętnie notuje z jego pomocą wszystkie ciekawe zdarzenia i nowości. Jego anegdot i wspomnień przy wspólnych spotkaniach. Jego rad, wskazówek i podpowiedzi, jak powinno się najlepiej wprowadzać naszych uczniów w tajniki informatyki. Już nie zobaczymy go na konferencji Majowe Mrozy w Warszawie, choć jeszcze niedawno mieliśmy taką nadzieję.

Krzysztof ŚwięcickiPo usłyszeniu tej smutnej wieści zaczęłam szukać w internecie. Znalazłam trochę zdjęć, kilka filmów, konto Google z takimi słowami o sobie: Pracowałem w szkole, na uczelni, w przemysłowym ośrodku obliczeniowym i w ministerstwie. Tylko tyle... Zaczęłam żałować, że nie słuchałam uważniej Jego opowieści. Wraz z Krzysztofem odeszła część historii, zakończyła się pewna era.

 

Żegnaj Krzysiu, patrz na nas przychylnym okiem, tam z góry.

Agnieszka Borowiecka
czerwiec 2018

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN