Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Wiosna - felieton marcowy

felieton 

Wiosna idzie,
idzie i tupie,
śnieg skrzypi pod nogami.
Zabłądziła…

 

Coś takiego w nas jest, że wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę. Nawet wtedy, gdy zima nie była zbyt uciążliwa, a taka jest ostatnimi czasy. Śniegu zwykle tyle co kot napłakał, czasem trochę przymrozi - choć zwykle nie za bardzo. No w tym roku to prawdziwą zimę nawet widziałam, choć niekoniecznie w Warszawie. Jeśli odwiedziła moje miasto, to mnie akurat wtedy w nim nie było.

Cóż, jak już napisałam - czekamy na wiosnę. Wypatrujemy jej dookoła. Sprawdzamy pąki na drzewach. Szukamy kiełkujących wiosennych kwiatów. Rozglądamy się za bocianami i innymi ptakami wracającymi z ciepłych krajów. A ona jakoś tak niechętnie do nas przychodzi. A nawet jak przyjdzie, to równie szybko ucieka, ustępując miejsca latu i trzydziestostopniowym upałom.

kamelia przebiśniegi

Moja koleżanka, która jest uzależniona od internetowych prognoz pogody, od czasu do czasu mnie straszy: Idzie mróz, ma być do minus dwudziestu sześciu… Zapowiadają białe święta na Wielkanoc… Mam nadzieję, że jednak się myli. W pierwszej połowie marca trafiła się ciepła i słoneczna niedziela. Odwiedziłam ogród botaniczny w Powsinie i byłam zachwycona: kwitnące przebiśniegi i śnieżyce, oczary oblepione kwieciem, orgia kamelii w szklarni - na pewno wiosna już jest! Tydzień później wyciągaliśmy ciepłe kurtki z szafy. No nie, to chyba ta norweska prognoza pogody się sprawdza. Może na święta musimy przygotować sanki…

Wiosna chyba dotarła, przynajmniej według kalendarza…

Agnieszka Borowiecka
marzec 2018

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN