Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga: W dniu 18 października sklepik Ośrodka będzie nieczynny.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Luki - felieton styczniowy

felieton
luka
- puste, wolne miejsce
- brak lub niedobór czegoś

Słownik języka polskiego

Luka w budownictwie

Ile to się ciekawych rzeczy można dowiedzieć biegając po internecie. Ostatnio czytałam o ciekawym trendzie budowlanym w Hongkongu. Otóż w wybranych wieżowcach można zobaczyć pustą przestrzeń – jakby podczas budowy wycięto fragment budynku. Są to tak zwane smocze wrota. Dzięki nim smoki mogą przedostać się znad morza w góry. Budynki, w których takiego otworu nie ma, mają być pechowe. A na podstawie postów pod artykułem dowiedziałam się, jaka jest różnica między otworem a dziurą: dziura to NIEPOTRZEBNY otwór, a otwór to POTRZEBNA dziura.

Luka w wykształceniu

Każdy powinien uczyć się wielu rzeczy. Istotna jest nie tylko teoria, ale i praktyka. W ramach praktyki polecam aktywność fizyczną - jazdę na rowerze, szusowanie na nartach, granie w piłkę lub badmintona. Zimą jazda na nartach jest dość popularna, ale niektórzy trenują ją w specyficzny sposób. Polski alpejczyk Paweł Babicki zadziwił wszystkich podczas zawodów w Bormio pokonując blisko trzy czwarte trasy zjazdu na jednej narcie. Drugą zgubił. Zjazd zakończył co prawda ze stratą pół minuty do wygrywającego, ale za to przy olbrzymim aplauzie widowni. Niestety moja edukacja takich umiejętności nie objęła - po wypięciu jednej narty natychmiast zapoznaję się bliżej z podłożem. Ewidentne braki w wykształceniu.

Luka w wychowaniu

Na łamach Niebezpiecznik.pl pojawił się artykuł o uczniu, który znalazł i wykorzystał lukę w oprogramowaniu używanym podczas konkursu Bóbr. Artykuł i posty pod nim skupiały się na osiągnięciu ucznia. Świetny młody człowiek, który co prawda nie bardzo sobie radził z konkursem, ale za to pogrzebał w źródłach strony i dowiedział się, jak to obejść - nie został za to w żaden sposób nagrodzony. Nie obyło się też bez przytyków, także osobistych, do organizatorów konkursu. W kilku postach można było przeczytać, że jednak trudno nagradzać za oszustwo, ale większość zawierała pochwały za spryt i spekulacje na temat przyszłych świetnych zarobków młodego "hakera". Czy jestem bardzo staroświecka, uważając, że młody człowiek reprezentuje przede wszystkich poważne luki w wychowaniu? Obawiam się, że chyba jednak tak…

Słońce w górach

Luk w chmurach, przez które będzie się do nas uśmiechało słoneczko  :)

Agnieszka Borowiecka
styczeń 2018

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN