Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga: W dniu 18 października sklepik Ośrodka będzie nieczynny.

Za niedogodności serdecznie przepraszamy.

Znów - felieton grudniowy

felieton 
I znów, i znów, i znowu,
czas płynie dookoła,
początek i koniec pospołu
rok się kończy, rok się zaczyna.

I znów, i znów, i znowu...

Tak niedawno pisałam o zbliżających się świętach i końcu roku, a tu znów znaleźliśmy się dokładnie w takim samym momencie. Choć początek grudnia sypnął śniegiem i co nieco przymroził nam nosy, święta tym razem wyglądały raczej mokro i listopadowo. Nie pamiętam tak mokrej i nieprzyjemnej Wigilii. Tylko to napisałam, jak przypomniały mi się dwie panie w podobnym do mojego wieku, jak dyskutowały na temat deszczowego lata, mówiąc, że takiego to za ich pamięci nie było. Powiedziałam sobie – no nie, ja takie lata pamiętam, to albo one mają kłopoty z pamięcią, albo ja jestem jednak od nich starsza. A gdy jedna z koleżanek zapytała mnie ostatnio, czy mogę sobie wyobrazić, jak by wyglądał świat bez komputerów, odpowiedziałam, że mogę, bo pamięć mi jeszcze tak bardzo nie doskwiera - całe moje dzieciństwo takie było.

Co nas czeka w nowym roku? Na pewno zmiany. Ostatnio przeczytałam, że internet nie będzie już taki sam – w USA Federalna Komisja Łączności podjęła decyzję o zniesieniu ograniczeń narzuconych dostawcom internetu w 2015 r. przez administrację Baracka Obamy. Odtąd to dostawcy internetu zaczną decydować, które strony będziemy mogli oglądać i jak szybko będą się one wczytywać. I znów wszystko sprowadza się do pieniędzy – zapłacisz, to dostaniesz więcej, szybciej i lepiej. Komputery się zmieniają, tablety i smartfony też. Roboty zaglądają pod strzechy – na razie głównie w postaci samojezdnych odkurzaczy i zabawek dla dzieci. Samochody zaczynają się same prowadzić i wracają na właściwą stronę jezdni, jak to oglądałam na jednym ze świątecznych seansów filmowych. Technika i technologia osaczają nas z każdej strony.

Ozoboty - lampki   Ozoboy - lampki

Za to przed samymi świętami widziałam w naszym dziale technicznym ciekawostkę, którą moi współprowadzący określili jako nowoczesne światełka choinkowe. Może i są nowoczesne, ale niepraktyczne, bo każde zasilane osobno i kosztuje prawie 300 złotych. Ale za to jak fantastycznie wyglądają i jakie mają możliwości!

Szczęśliwego Nowego Roku 2017

Agnieszka Borowiecka
grudzień 2017

 

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN