Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, w zakresie wynikającym z konfiguracji Twojej przeglądarki. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. Poznaj szczegóły.

    Informator o działalności OEIiZK   Subskrybuj kanał OEIiZK w YouTube   Newsletter   Platforma e-learningowa   Zapisy na szkolenia   Biuletyn Informacji Publicznej

Dojrzały - felieton wrześniowy

felieton
14 – pełnoletność w Uzbekistanie
18 – pełnoletność w Polsce
20 – pełnoletność w Japonii
21 – możliwość zakupu alkoholu w USA
24 – dojrzałość według naukowców


Jak to jest z tą dorosłością? W różnych krajach bywa różnie, pełnoletność zwykle osiąga się miedzy 14 a 18 rokiem życia. Co nie oznacza, że jako pełnoletniemu wszystko nam wolno, do pewnych działań i funkcji trzeba jeszcze dorosnąć. Podobno naukowcy stwierdzili, że prawdziwą dojrzałość osiąga się w wieku 24 lat. Ha, a my mamy już 25!

Kobiety o wiek się nie pyta, zawsze ma góra 21 lat. A Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie kończy ich właśnie 25! Tyle czasu, tyle doświadczeń... Czy wiecie, że w tym samym roku, w którym rozpoczął działalność nasz ośrodek, został wysłany pierwszy e-mail w Polsce? Tadeusz Kuran, nasz ówczesny dyrektor, wiedział co robi, stawiając na informatykę. I tak przez kolejne etapy rozwoju edukacji informatycznej w Polsce (elementy informatyki, technologia informacyjna, zajęcia komputerowe, informatyka) w naszym Ośrodku staraliśmy się wspierać nauczycieli i przygotowywać ich do pracy z uczniami. Studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne, szkolenia, warsztaty, seminaria i konferencje metodyczne. To już naprawdę 25 lat?

Logo 25 lat OEIiZK

Ministerstwo Edukacji Narodowej w tym roku zaczęło silnie promować znaczenie nauki programowania w szkole. Rozpoczynając zaraz po studiach pracę w szkole uczyłam programowania w Basicu. Najstarsze moje zaświadczenie dotyczące ukończenia kursu Pascala pochodzi z 1991 roku. Liczba uczestników organizowanych w Ośrodku szkoleń dotyczących programowania w różnych językach sięga już kilku tysięcy. I wiele takich szkoleń planujemy przeprowadzić w roku szkolnym 2016/2017. Nieustannie jesteśmy w czołówce zmian. Mamy nadzieję, że pozostaniemy z Państwem w kontakcie przez kolejne 25 lat, oby były równie udane!

Na pewno pełnoletnia (niestety)

Agnieszka Borowiecka
wrzesień 2016

PS. Pierwszy tekst opublikowany przez Witka Kranasa na stronie Ośrodka we wrześniu 2003 roku odwoływał się do książki Seymoura Paperta. Niestety ten wielki człowiek, autor języka programowania Logo, propagator nowoczesnego podejścia do pracy z uczniami polegającego na wspólnym konstruowaniu wiedzy, odszedł 31 lipca. Wielka szkoda... 

Kontakt

OEIiZK w Warszawie

ul. Raszyńska 8/10
02-026 Warszawa
telefon: 22 579-41-00
fax: 22 579-41-70

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


więcej...

APN